GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 7539097
*
nr 753 9097
Vas
keramik, signerad H H, Hagård, höjd: 29
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 18:33:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 18:12:14
1
800 kr
16/4 18:22:16
2
750 kr
16/4 18:22:51
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagård keramik vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 753 9097
Vas
keramik, signerad H H, Hagård, höjd: 29
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 18:12:14 | 1 | 800 kr |
| 16/4 18:22:16 | 2 | 750 kr |
| 16/4 18:22:51 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagård keramik vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:50



